Jak dobrać fryzurę do kształtu mojej twarzy?Jak wybrać fryzurę odpowiednią dla mojej twarzy?

Twarze są jak odciski palców - nie ma dwóch dokładnie takich samych. Znamy opisy kształtów twarzy takie jak kształt serca, gruszki, okrągły, podłużny i kwadratowy, lecz twierdzenie, że konkretna fryzura zawsze pasuje do danego kształtu twarzy, nie jest do końca trafne. Kluczem do sukcesu są tu proporcje. Przyjrzyjmy się twarzy w trzech strefach:

Strefa 1:  Czoło

Strefa 2:  Obszar pomiędzy linią brwi a czubkiem nosa

Strefa 3: Obszar pomiędzy czubkiem nosa a końcem podbródka

Jeżeli te trzy strefy są równe, Twoja twarz jest proporcjonalna i wiele różnych fryzur i sposobów cięć będzie Ci pasować. Jednak większość z nas ma te trzy strefy twarzy w różnych proporcjach.  , Cała sztuka polega więc na tym, by odpowiednim cięciem i dobraną fryzurą pomóc zrównoważyć proporcje Twojej twarzy Twoją twarz.

Jeśli strefa 1 (Tczoło), jest większa niż pozostałe dwie strefy, powinnaś na przykład rozważyć noszenie lekkiej grzywki. Jeśli strefa 3 (obszar pomiędzy linią brwi a czubkiem nosa) jest mniejsza niż strefy 1 i 2, korzystne będą długie, miękkie pasma włosów, skierowane do przodu, w stronę twarzy. Jeśli strefa 2 (obszar pomiędzy czubkiem nosa, a końcem podbródka) jest większa niż strefy 1 i 3, można wypróbować cięcia i fryzury, które oddalą Twoje włosy od kości policzkowych - pasma włosów nie powinny być skierowane w stronę twarzy.

Oprócz zrównoważenia proporcji twarzy, prawidłowe cięcie i właściwy dobór fryzury może stworzyć wrażenie  włosów bardziej miękkich i grubych, z większą ilością loków, jeśli masz kręcone włosy lub też włosów dłuższych niż w rzeczywistości.  Dobry stylista bierze pod uwagę strukturę włosa, gęstość i fakturę teksturę Twoich włosów, a także Twój styl życia, dobierając optymalny sposób cięcia i ułożenia włosów.