Walka z wakacyjną suchością i puszeniemWalka z wakacyjną suchością i puszeniem

Lato jest wspaniałe z wielu powodów: przyjęcia na świeżym powietrzu, zabawy na plaży. Czy jest coś, co nie jest fajne w lecie? Tak: przesuszone, zniszczone włosy. Nawet jeśli na pozór wyglądają fantastycznie - z naturalnymi pasemkami, swobodne i czesane ciepłym wiatrem, istnieje szereg czynników działających negatywnie na Twoje pukle o tej porze roku.
Co sieje spustoszenie na Twoich włosach?
Rosnąca ekspozycja na promienie UV: Usuwa wilgoć z włosów, powodując ich wysuszenie i puszenie się, oraz zmienia strukturę włosa. A co najgorsze, częste wystawianie włosów na słońce niszczy pigment, który działa jak filtr na promieniowanie słoneczne, przez co Twoje włosy trudniej bronią się przed uszkodzeniami.
Wilgotność: Wróg Twoich włosów - trudno się je układa, a zbyt dużo wilgoci w powietrzu powoduje suchość, szorstkość i kruchość włosów.
Pływanie: Częste zanurzanie się w chlorowanej wodzie w basenie lub w słonej wodzie morskiej też oznacza, że Twoje włosy wystawione są na niszczące czynniki. Sól oraz miedź i algicydy, znajdujące się w wodzie basenowej, działają niekorzystnie na proteiny zawarte w Twoich włosach i mogą nawet spowodować odbarwienie kosmyków.
Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów i uzyskanie słonecznych pasemek, takie jak aplikowanie soku wyciśniętego z cytryny, mogą prowadzić do dalszego przesuszenia i odbarwienia pasm.
Wynikiem tego wszystkiego jest zmniejszenie sprężystości, mocy i naturalnego blasku Twoich włosów. Ale bez obaw! Jesteśmy tutaj po to, by dać Ci kilka wskazówek, jak zmniejszyć niszczące działanie słońca i jak pozbyć się przesuszenia włosów w naszej ulubionej porze roku.
Zatem jak można utrzymać naturalną moc i blask włosów podczas letnich miesięcy?
Noszenie kapelusza lub chronienie się pod parasolką to niezawodne metody na słoneczne promieniowanie UV, lecz jest też inny sposób, by uniknąć chowania się w cieniu od maja do września: odżywka bez spłukiwania. Niech stanie się Twoim najlepszym przyjacielem na letnie miesiące. Pomoże Ci utrzymać właściwy poziom nawilżenia włosów, chroniąc je zarazem przed dużą wilgotnością powietrza i jej wysuszającymi pasma skutkami.
 
Jeśli jednak już odczuwasz efekt trzymiesięcznego działania słońca na Twoje włosy, spróbuj tych rozwiązań:
Spłukuj! Zawsze dokładnie spłukuj włosy po pływaniu, by usunąć wszelkie niepożądane elementy, jak chlor czy sól.
Zapomnij o domowych sposobach - unikaj używania „naturalnych” rozjaśniaczy, jak sok z cytryny. Rezultaty mogą być nieprzewidywalne (bardziej pomarańczowe włosy?) i Twoje włosy  mogą wyglądać naprawdę nieciekawie.
Zmień swoje nawyki: Wybierz produkty do włosów specjalnie zaprojektowane tak, by przeciwdziałać letniemu wysuszeniu pasm [LINK KOLEKCJA NAWILŻAJĄCA/REGENERUJĄCA]  
oraz daj swoim wykończonym włosom odżywczy zastrzyk dzięki intensywnej kuracji  [INSERT POWER CLAIM HERE.]
Radzimy zaaplikować te produkty i nakładać czepek podczas kąpieli lub pływania.
Poeksperymentuj z włosami: Zamiast zadręczać się, że Twoje włosy są proste możesz podczas wakacji sprawdzić, jak będziesz wyglądała z falującymi włosami.
Postępuj według tych wskazówek, a przywrócisz włosom ich poprzednią chwałę, i to zanim wymówisz słowo: „wrzesień”.